Sprcha před spánkem? K čemu je dobrá a v čem vám pomůže nejvíce?

Olichel / Pixabay

Sprcha těsně před spánkem může být možná tím největším lékem proti nespavosti. Dříve než se však ke sprše dostaneme, musíme si o nespavosti něco říct.

Problémy se spánkem má po celém světě nespočet lidí a takové problémy dokáží člověka doslova vyvést z rovnováhy. Není divu, spánek je velmi důležitý a bez správného odpočinku a dostatku fyzické i psychické energie je “nespavec” už po krátkém čase úplně zničen. Problém nastává v moment, kdy se dotyčný rozhodne své spánkové problémy řešit. Nebo spíše nastane v moment, kdy je řeší nesprávným způsobem. 

Reklama

Jakmile problémy přetrvávají, většina lidí navštíví lékaře a dostane léky přinášející vytoužený spánek. Nechceme tvrdit, že to je špatná volba, ale spánkové problémy se dají řešit i jinými, často i lepšími způsoby. Pokud problémy se spánkem netrpíte, věřte, že možná časem začnete. Pravda je taková, že s přibývajícím věkem stoupá i počet pacientů, jež nespavost trápí. 

Většina pacientů tyto problémy řeší léky

Léky nejsou nejlepší volbou
jarmoluk / Pixabay

Sáhnout po lécích však není ta nejlepší volba, protože zatěžují náš organismus a kromě toho na nich může vzniknout závislost. Důležité je si jako první uvědomit, co problémy se spánkem způsobuje. Často bývají problémy především v psychice. Co tedy dělat, abyste usnuli?

Mnoho odborníků v moment, kdy nemůžete spát doporučuje, abyste jednoduše vstali z postele a šli dělat nějakou činnost, která vás unaví. Tělo si pak samo řekne, kdy chce jít spát. Jenže koho by bavilo být vzhůru dlouho do noci, když musíte druhý den vstávat do práce?

No a teď se dostáváme ke zmíněné sprše. Pokud nechcete dlouho ponocovat a chcete usnout téměř okamžitě poté, co si lehnete do postele, zvolte sprchu. Ta je před spánkem velmi důležitá. Odborníci doporučují zvolit vlažnou sprchu, spát můžete jít následně i s mokrou hlavou a spát můžete jít i nahá. My doporučujeme vlasy vysušit, abyste zamezili lámání konečků a následné dlouhé ranní úpravě vlasů. Vlažná sprcha vás dostatečně unaví a následné usínání by nemělo být tak dlouhé.

Reklama